NIB XII

October 15, 2016


Results By River City Race Management River City Race Management

Overall Finish List - Boys

F/S Boys

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
1 1 1412 Mark Mattson YHS 16:37.4 5:32/M FR  
2 2 1012 Riley Marks DeKalb HS 16:38.1 5:33/M SO  
3 3 1425 Ben Tholen YHS 17:17.6 5:46/M SO  
4 4 1114 Aidan Lodwig Kaneland 17:30.4 5:50/M SO  
5 5 1158 Logan Johnson LaSalle Peru 17:33.9 5:51/M FR  
6 6 1155 Connor Bean LaSalle Peru 17:35.1 5:52/M SO  
7 7 1369 Dayton Ward Sycamore HS 17:36.0 5:52/M SO  
8 8 1411 Tyler Jensen YHS 17:40.3 5:53/M FR  
9 9 1344 Bryce Guerrettaz Sycamore HS 17:40.6 5:53/M FR  
10 10 1422 Zack Rice YHS 17:46.3 5:55/M SO  
11 11 1362 David Ruetten Sycamore HS 17:57.8 5:59/M FR  
12 12 1415 Corey Kramer YHS 18:00.7 6:00/M FR  
13 13 1165 Logan Schaefer LaSalle Peru 18:01.5 6:00/M SO  
14 14 1061 Juan Mejias-Dansbach Geneseo 18:05.9 6:02/M SO  
15 15 1370 Zack Zographos Sycamore HS 18:06.6 6:02/M SO  
16 16 1116 Drake Nemec Kaneland 18:07.6 6:02/M SO  
17 17 1409 Austin Hunter YHS 18:17.1 6:06/M FR  
18 18 1050 Neo Colter Geneseo 18:22.4 6:07/M FR  
19 19 1356 Joe Petersen Sycamore HS 18:22.9 6:07/M SO  
20 20 1259 Uzziel Zarate Rochelle Township HS 18:23.5 6:08/M FR  
21 21 1122 Jacob Petrik Kaneland 18:24.9 6:08/M SO  
22 22 1118 Seth Nosek Kaneland 18:26.2 6:09/M FR  
23 23 1120 Kyle Orczykowski Kaneland 18:30.0 6:10/M SO  
24 24 1066 Colby Rapps Geneseo 18:34.7 6:11/M FR  
25 25 1162 Jacob Pocivasek LaSalle Peru 18:40.2 6:13/M SO  
26 26 1112 Dalton Klingensmith Kaneland 18:42.8 6:14/M SO  
27 27 1250 Evan Horner Rochelle Township HS 18:54.3 6:18/M FR  
28 28 1306 Sam Janssen Sterling 18:55.3 6:18/M FR  
29 29 1426 Nate Turner YHS 18:55.8 6:18/M FR  
30 30 1348 Reed Kousoulas Sycamore HS 18:56.4 6:19/M SO  
31 31 1049 Nathan Carroll Geneseo 18:57.8 6:19/M SO  
32 32 1006 Juan Castro DeKalb HS 18:58.5 6:19/M FR  
33 33 1125 Patrick Riedel Kaneland 18:58.9 6:19/M FR  
34 34 1365 Brendon Shuman Sycamore HS 19:04.1 6:21/M SO  
35 35 1312 Dillon Nitz Sterling 19:05.2 6:22/M FR  
36 (< 5) 1188 Chris Matos Morris 19:14.3 6:25/M SO  
37 36 1011 Asher Lowrey DeKalb HS 19:14.4 6:25/M SO  
38 37 1002 Luke Andrews DeKalb HS 19:23.6 6:28/M FR  
39 38 1014 Mario Montoya DeKalb HS 19:35.1 6:32/M SO  
40 39 1015 Sam Naftzger DeKalb HS 19:35.5 6:32/M SO  
41 40 1157 Kaden Hawley LaSalle Peru 19:41.1 6:34/M SO  
42 41 1254 Tucker Louis Rochelle Township HS 19:42.3 6:34/M FR  
43 42 1249 Ben Hickey Rochelle Township HS 19:50.7 6:37/M FR  
44 43 1016 Charles Parker DeKalb HS 19:59.7 6:40/M SO  
45 44 1305 Andrew Ivarson Sterling 20:01.8 6:40/M SO  
46 45 1309 Ruban Leal Sterling 20:05.6 6:42/M SO  
47 46 1047 Ky Ariano Geneseo 20:08.8 6:43/M FR  
48 47 1168 Kyle Stokvis LaSalle Peru 20:19.3 6:46/M FR  
49 48 1304 Miguel Huaracha Sterling 20:23.3 6:48/M SO  
50 49 1315 Jack Wike Sterling 20:38.5 6:53/M FR  
51 (< 5) 1193 Kevin Preuss Morris 20:51.0 6:57/M FR  
52 50 1243 Santi Cordoba Rochelle Township HS 20:51.8 6:57/M FR  
53 51 1072 Luke Sebastian Geneseo 21:03.5 7:01/M SO  
54 52 1316 Kadin Wolf Sterling 21:16.4 7:05/M SO  
55 (< 5) 1194 Alex Warrick Morris 21:18.6 7:06/M SO  
56 53 1219 Zach Poffenbarger Ottawa Township HS 21:38.0 7:13/M FR  
57 (< 5) 1182 Nate Diaz Morris 21:40.2 7:13/M FR  
58 54 1062 Hayes Murphy Geneseo 21:43.5 7:14/M FR  
59 55 1217 Keegan Nagle Ottawa Township HS 21:46.5 7:15/M FR  
60 56 1218 Nolan Perry Ottawa Township HS 22:11.6 7:24/M SO  
61 57 1214 Kaedon Cronkright Ottawa Township HS 22:34.8 7:31/M SO  
62 58 1213 Noah Blakely Ottawa Township HS 23:05.7 7:42/M SO  
63 59 1167 Joshua Sensiba LaSalle Peru 23:15.9 7:45/M SO  
64 60 1256 Riley Patrick Rochelle Township HS 24:14.5 8:05/M FR