NIB XII

October 15, 2016


Results By River City Race Management River City Race Management

Overall Finish List - Boys

Varsity Boys

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
1 1 1124 Matthew Richtman Kaneland 15:08.4 5:03/M JR  
2 2 1357 Stephen Poorten Sycamore HS 15:12.5 5:04/M JR  
3 3 1303 Jake Gebhardt Sterling 15:20.8 5:07/M JR  
4 4 1308 Jonathan Landis Sterling 15:40.3 5:13/M SR  
5 5 1424 Ben Summers YHS 15:46.6 5:15/M JR  
6 6 1420 Zack Price YHS 15:50.6 5:17/M JR  
7 7 1005 Mitchell Bishop DeKalb HS 15:54.2 5:18/M SR  
8 8 1343 Connor Farrell Sycamore HS 15:55.4 5:18/M SR  
9 9 1340 Jake Carani Sycamore HS 16:06.3 5:22/M JR  
10 10 1313 Bryce Tessmann Sterling 16:07.8 5:22/M SR  
11 11 1163 Ryan Porter LaSalle Peru 16:08.9 5:23/M SR  
12 12 1166 Brendon Sebastian LaSalle Peru 16:10.5 5:23/M SR  
13 13 1363 Paul Ruetten Sycamore HS 16:11.7 5:24/M FR  
14 14 1418 Alexx Nauman YHS 16:12.7 5:24/M SR  
15 15 1023 Thomas Wuchte DeKalb HS 16:13.5 5:24/M SR  
16 16 1181 Zach Chapman Morris 16:14.0 5:25/M SR  
17 17 1161 Ryan Pijanowski LaSalle Peru 16:14.7 5:25/M SR  
18 18 1020 Jacob Trapp DeKalb HS 16:17.6 5:26/M SO  
19 19 1001 Ben Allen DeKalb HS 16:21.8 5:27/M JR  
20 20 1310 Mikio Martinez Sterling 16:23.6 5:28/M SO  
21 21 1008 Aidan Donohue DeKalb HS 16:24.0 5:28/M FR  
22 22 1119 Daniel Occhipinti Kaneland 16:24.8 5:28/M FR  
23 23 1404 Matt Cox YHS 16:28.8 5:29/M JR  
24 24 1051 Blake Duncan Geneseo 16:29.4 5:30/M JR  
25 25 1338 Quinton Benzschawel Sycamore HS 16:30.3 5:30/M JR  
26 26 1401 Patrick Black YHS 16:33.2 5:31/M JR  
27 27 1419 Eric Nauman YHS 16:33.4 5:31/M JR  
28 28 1024 Emmanuel Yapiz DeKalb HS 16:33.8 5:31/M FR  
29 29 1127 Sam Webster Kaneland 16:36.2 5:32/M JR  
30 30 1075 Nathan Soria Geneseo 16:41.0 5:34/M SR  
31 31 1350 John Lerohl Sycamore HS 16:43.7 5:34/M SR  
32 32 1346 Evan Jacobs Sycamore HS 16:46.4 5:35/M SR  
33 33 1111 Andrew Kantola Kaneland 16:51.3 5:37/M SR  
34 34 1224 Nate Taylor Ottawa Township HS 16:58.5 5:39/M SR  
35 35 1311 Isaiah Moorman Sterling 16:58.8 5:39/M SO  
36 36 1117 Henry Nosek Kaneland 17:03.2 5:41/M JR  
37 37 1215 Drew Klatt Ottawa Township HS 17:09.6 5:43/M JR  
38 38 1159 Alec Kessel LaSalle Peru 17:09.9 5:43/M SR  
39 39 1108 Peyton Heiser Kaneland 17:11.7 5:44/M JR  
40 40 1186 Zach Guzman Morris 17:17.3 5:46/M JR  
41 41 1073 Noah Sebastian Geneseo 17:20.7 5:47/M SR  
42 42 1068 Peter Rizzo Geneseo 17:20.8 5:47/M SO  
43 43 1065 Brandon Ramos Geneseo 17:36.1 5:52/M SR  
44 44 1258 Austin Walsh Rochelle Township HS 17:48.7 5:56/M SO  
45 45 1003 Hank Barnes DeKalb HS 17:52.7 5:57/M JR  
46 46 1252 Lance Huftalin Rochelle Township HS 17:57.7 5:59/M SR  
47 47 1244 Spencer Disimoni Rochelle Township HS 18:05.3 6:02/M SR  
48 48 1154 Matthew Ambrose LaSalle Peru 18:12.5 6:04/M JR  
49 49 1055 Maguire Hoon Geneseo 18:22.9 6:07/M SR  
50 50 1048 Christian Booth Geneseo 18:30.3 6:10/M JR  
51 51 1225 Nathan Williamson Ottawa Township HS 18:30.4 6:10/M SR  
52 52 1253 Levi Johnson Rochelle Township HS 18:37.9 6:12/M SR  
53 53 1245 Matthew Drendel Rochelle Township HS 18:38.8 6:13/M SR  
54 54 1221 Ethan Rowe Ottawa Township HS 18:40.8 6:13/M SR  
55 55 1212 Jason Bessett Ottawa Township HS 18:41.4 6:14/M SR  
56 56 1216 Tyler Lechel Ottawa Township HS 18:49.7 6:16/M SO  
57 57 1192 Tony Pethtel Morris 18:59.1 6:20/M FR  
58 58 1185 Jake Eisenbeis Morris 19:00.1 6:20/M JR  
59 59 1189 Shane McTague Morris 19:14.2 6:25/M SR  
60 60 1190 Evan Olson Morris 19:16.3 6:25/M FR  
61 61 1123 Ben Purcell Kaneland 19:29.3 6:30/M JR  
62 62 1246 Michael Drendel Rochelle Township HS 19:52.7 6:37/M SR  
63 63 1302 Jonathan Abele Sterling 20:00.5 6:40/M SR  
64 64 1257 Jake Rodriguez Rochelle Township HS 21:54.2 7:18/M SR  
65 65 1220 Cam Riedesel Ottawa Township HS 22:08.3 7:23/M JR