NIB XII

October 15, 2016


Results By River City Race Management River City Race Management

Overall Finish List - Girls

Varsity Girls

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
1 1 1384 Nicole Greyer YHS 17:49.1 5:56/M SO  
2 2 1382 Alexis Grandys YHS 17:57.8 5:59/M SR  
3 3 1148 Rachel Richtman Kaneland 18:06.7 6:02/M FR  
4 4 1376 Maddie Dearborn YHS 18:07.5 6:02/M SR  
5 5 1380 Alyssa Edwards YHS 18:14.6 6:05/M JR  
6 6 1373 Olivia Borowiak YHS 18:30.0 6:10/M SO  
7 7 1173 Rachel Hickey LaSalle Peru 18:51.4 6:17/M SO  
8 8 1043 Christina Ryzhov DeKalb HS 19:19.9 6:26/M SO  
9 9 1153 Andrea Wells Kaneland 19:30.0 6:30/M JR  
10 10 1291 Maggie McPherson Sterling 19:35.3 6:32/M SR  
11 11 1390 Julia Megazzini YHS 19:41.1 6:34/M SR  
12 12 1279 Madilyn Barnhart Sterling 19:42.1 6:34/M FR  
13 13 1263 Katherine Bakken Rochelle Township HS 19:47.6 6:36/M SO  
14 14 1196 Sabrina Baftiri Morris 19:54.1 6:38/M SR  
15 15 1133 Tessa Brennan Kaneland 19:55.1 6:38/M SO  
16 16 1145 Grace Purcell Kaneland 19:56.1 6:39/M SO  
17 17 1147 Becca Richtman Kaneland 19:56.2 6:39/M SR  
18 18 1294 Madisyn Nicklaus Sterling 20:00.8 6:40/M FR  
19 19 1080 Lauren Belvel Geneseo 20:01.7 6:40/M FR  
20 20 1179 Gabreille Sawin LaSalle Peru 20:06.9 6:42/M SO  
21 21 1327 Hannah Kirby Sycamore HS 20:22.0 6:47/M SO  
22 22 1238 Hannah Schilling Ottawa Township HS 20:28.4 6:49/M JR  
23 23 1236 Julia Long Ottawa Township HS 20:28.4 6:49/M SR  
24 24 1201 Madi Mayberry Morris 20:28.6 6:49/M JR  
25 25 1088 Anna Girten Geneseo 20:32.8 6:51/M FR  
26 26 1280 Megan Barnhart Sterling 20:39.7 6:53/M SR  
27 27 1288 Erin Long Sterling 20:47.9 6:56/M JR  
28 28 1040 Sarahi Porcayo DeKalb HS 20:49.2 6:56/M SO  
29 29 1149 Abby Shaw Kaneland 20:49.3 6:56/M SR  
30 30 1209 Sophie Tibbott Morris 20:50.2 6:57/M SR  
31 31 1098 Anna Pierce Geneseo 20:51.9 6:57/M FR  
32 32 1231 Lisa Gibbs Ottawa Township HS 20:53.8 6:58/M SR  
33 33 1090 Claire Hall Geneseo 20:53.9 6:58/M FR  
34 34 1031 Claire Eaton DeKalb HS 20:54.5 6:58/M SR  
35 35 1205 Mya Shannon Morris 20:54.6 6:58/M JR  
36 36 1230 Sydney Edwards Froisland Ottawa Township HS 20:54.8 6:58/M SR  
37 37 1027 Inga Collin DeKalb HS 21:01.0 7:00/M FR  
38 38 1262 Morgan Baker Rochelle Township HS 21:02.6 7:01/M JR  
39 39 1228 Bridget Carter Ottawa Township HS 21:06.2 7:02/M JR  
40 40 1265 Hannah Cruz Rochelle Township HS 21:08.7 7:03/M JR  
41 41 1281 Madison Bland Sterling 21:08.8 7:03/M FR  
42 42 1273 Claire Plapp Rochelle Township HS 21:09.5 7:03/M JR  
43 43 1329 Sophie Melton Sycamore HS 21:13.0 7:04/M SO  
44 44 1261 Brittany Baez Rochelle Township HS 21:14.1 7:05/M FR  
45 45 1084 Sally Debrock Geneseo 21:17.0 7:06/M SR  
46 46 1042 Anaiah Rollin DeKalb HS 21:19.0 7:06/M SO  
47 47 1131 Emma Ball Kaneland 21:19.2 7:06/M SO  
48 48 1099 Julia Poel Geneseo 21:20.8 7:07/M SO  
49 49 1206 Meghan Smith Morris 21:25.6 7:08/M SR  
50 50 1332 Emily Plauck Sycamore HS 21:33.9 7:11/M SR  
51 51 1178 Sarah Robinson LaSalle Peru 21:38.8 7:13/M JR  
52 52 1174 Taylor Johnson LaSalle Peru 21:46.2 7:15/M SR  
53 53 1085 Veronica Eilers Geneseo 21:55.3 7:18/M JR  
54 54 1032 Jadyn Ensign DeKalb HS 21:59.1 7:20/M SO  
55 55 1170 Janelle Bernardoni LaSalle Peru 22:00.1 7:20/M SO  
56 56 1270 Anne Hickey Rochelle Township HS 22:00.7 7:20/M SO  
57 57 1208 Lily Tibbott Morris 22:05.5 7:22/M SR  
58 58 1267 Rhylie Erdmann Rochelle Township HS 22:08.0 7:23/M JR  
59 59 1290 Maegan McCue Sterling 22:10.9 7:23/M SR  
60 60 1210 Casi Valdes Morris 22:18.1 7:26/M SR  
61 61 1237 Rachel Mueller Ottawa Township HS 23:13.4 7:44/M JR  
62 62 1334 Kat Salis Sycamore HS 23:22.5 7:47/M SR  
63 63 1176 Paige Korsan LaSalle Peru 23:31.9 7:50/M JR  
64 64 1321 Alexus Cantu Sycamore HS 24:54.5 8:18/M SR  
65 65 1240 Lexi Vogel Ottawa Township HS 24:57.8 8:19/M JR  
66 66 1324 Teresa Gramer Sycamore HS 25:00.0 8:20/M JR