Rock River Run

September 23, 2017


Results By River City Race Management River City Race Management

Overall Finish List - Boys

Boys F/S

All Teams

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
1 1 887 Logan Johnson 13-LaSalle Peru 11:05.3 3:42/M SO  
2 2 864 Ethan Neal 32-Kaneland 11:08.9 3:43/M SO  
3 3 554 Zander Casis 2-Belvidere North 11:15.6 3:45/M SO  
4 4 824 Jack Kaufmann 11-Hononegah 11:22.1 3:47/M FR  
5 5 712 Ben Calusinski 9-Geneva High School 11:23.9 3:48/M FR  
6 6 694 William Plumley 30-Geneseo 11:24.6 3:48/M FR  
7 7 848 Isaiah Dallal 32-Kaneland 11:27.4 3:49/M FR  
8 8 711 Jacob Caballero 9-Geneva High School 11:27.9 3:49/M FR  
9 9 849 Seth Nosek 32-Kaneland 11:30.3 3:50/M SO  
10 10 919 Dean Eubanks 33-Plainfield Central 11:32.9 3:51/M SO  
11 11 908 Tommy Adelmann 33-Plainfield Central 11:34.6 3:51/M FR  
12 12 681 Neo Colter 30-Geneseo 11:34.8 3:51/M SO  
13 13 695 Colby Rapps 30-Geneseo 11:35.4 3:52/M SO  
14 14 875 Ethan Walker 32-Kaneland 11:36.6 3:52/M SO  
15 15 689 Spencer Lindstrom 30-Geneseo 11:36.8 3:52/M SO  
16 16 734 Tom Rodgers 9-Geneva High School 11:38.4 3:53/M FR  
17 17 883 Luke Carus 13-LaSalle Peru 11:39.8 3:53/M FR  
18 18 911 Ryan Bonomo 33-Plainfield Central 11:41.0 3:54/M SO  
19 19 691 Rafe Morrison 30-Geneseo 11:41.1 3:54/M FR  
20 (< 5) 1068 Steve Aguilar 22-Sandwich 11:41.6 3:54/M FR  
21 20 918 Austin Emrath 33-Plainfield Central 11:41.9 3:54/M SO  
22 21 934 Dustyn Perona 33-Plainfield Central 11:43.0 3:54/M SO  
23 22 707 Tim Archiblad 9-Geneva High School 11:44.9 3:55/M FR  
24 23 1035 Santi Cordoba 18-Rochelle Township High School 11:48.9 3:56/M SO  
25 24 1188 Kyle Horn 27-Sycamore High School 11:50.0 3:57/M FR  
26 25 870 Brady Popovich 32-Kaneland 11:51.4 3:57/M FR  
27 (< 5) 1071 Mason Kellogg 22-Sandwich 11:53.8 3:58/M SO  
28 26 882 Jack Brittin 13-LaSalle Peru 11:54.8 3:58/M FR  
29 27 1042 Uzziel Zarate 18-Rochelle Township High School 11:56.0 3:59/M SO  
30 28 735 Isaiah Roeder 9-Geneva High School 11:59.8 4:00/M FR  
31 29 553 Steve Brown 2-Belvidere North 12:02.4 4:01/M SO  
32 30 861 Aaron Lodwig 32-Kaneland 12:03.3 4:01/M FR  
33 31 812 Ethan Allgeier 11-Hononegah 12:11.1 4:04/M FR  
34 32 684 Luke Henkhaus 30-Geneseo 12:16.3 4:05/M SO  
35 33 562 James Murphy 2-Belvidere North 12:17.3 4:06/M SO  
36 34 1183 Aiden Cortinas 27-Sycamore High School 12:17.7 4:06/M FR  
37 35 709 Aaron Beck 9-Geneva High School 12:18.4 4:06/M SO  
38 36 1179 Carson Campbell 27-Sycamore High School 12:21.3 4:07/M FR  
39 37 845 Anthony Abruzzo 32-Kaneland 12:21.7 4:07/M SO  
40 38 1177 Anthony Biundo 27-Sycamore High School 12:22.7 4:07/M FR  
41 (> 7) 852 Christopher Fountain 32-Kaneland 12:23.5 4:08/M FR  
42 39 1040 Tucker Louis 18-Rochelle Township High School 12:24.0 4:08/M SO  
43 (> 7) 863 Parker Malone 32-Kaneland 12:24.1 4:08/M FR  
44 40 572 Hayden Zaluckyj 2-Belvidere North 12:26.0 4:09/M FR  
45 41 612 Isaac Rollinger 4-Dixon High School 12:26.7 4:09/M FR  
46 42 610 Dominic Lazano 4-Dixon High School 12:27.0 4:09/M FR  
47 43 929 Ryan Kodura 33-Plainfield Central 12:27.0 4:09/M SO  
48 (> 7) 851 Charles Fitts 32-Kaneland 12:27.1 4:09/M FR  
49 44 560 Aiden Massman 2-Belvidere North 12:29.2 4:10/M SO  
50 45 718 Adam Coats 9-Geneva High School 12:30.1 4:10/M FR  
51 46 1036 Diego Escobar 18-Rochelle Township High School 12:31.1 4:10/M SO  
52 (> 7) 715 Connor Chadwell 9-Geneva High School 12:31.8 4:10/M SO  
53 47 816 Jack Collier 11-Hononegah 12:35.2 4:12/M FR  
54 48 801 David Roloff 31-Hinsdale South 12:36.0 4:12/M SO  
55 49 1048 Alvaro Hernandez 19-Rock Falls High School 12:38.5 4:13/M SO  
56 50 608 Aidan Johnson 4-Dixon High School 12:39.1 4:13/M SO  
57 51 927 Colin Graefen 33-Plainfield Central 12:39.9 4:13/M FR  
58 52 551 Noah Anderson 2-Belvidere North 12:40.0 4:13/M SO  
59 53 680 Ricardo Chavez 30-Geneseo 12:40.0 4:13/M FR  
60 (> 7) 856 William Huber 32-Kaneland 12:40.4 4:13/M FR  
61 54 540 Owin Hunter 29-Belvidere High School 12:40.9 4:13/M FR  
62 55 1054 Noah Schueler 19-Rock Falls High School 12:47.1 4:16/M SO  
63 56 539 Dustin Gomez 29-Belvidere High School 12:51.1 4:17/M FR  
64 57 614 Thomas Sitter 4-Dixon High School 12:52.3 4:17/M SO  
65 58 1198 David Ruetten 27-Sycamore High School 12:52.3 4:17/M SO  
66 59 559 Zander Hodzic 2-Belvidere North 12:53.9 4:18/M SO  
67 60 766 Umair Arshad 31-Hinsdale South 12:54.0 4:18/M FR  
68 61 1038 Ben Hickey 18-Rochelle Township High School 12:56.0 4:19/M SO  
69 62 1039 Evan Horner 18-Rochelle Township High School 13:01.6 4:20/M SO  
70 63 796 Timothy Nixon 31-Hinsdale South 13:02.1 4:21/M FR  
71 64 807 Jake Schilling 31-Hinsdale South 13:07.2 4:22/M FR  
72 65 1050 Bud Hilliard 19-Rock Falls High School 13:12.6 4:24/M FR  
73 66 891 Matthew Robinson 13-LaSalle Peru 13:13.3 4:24/M SO  
74 (> 7) 676 Ky Ariano 30-Geneseo 13:17.5 4:26/M SO  
75 (> 7) 938 Tony Torres 33-Plainfield Central 13:17.9 4:26/M FR  
76 (> 7) 690 Will McKelvain 30-Geneseo 13:20.2 4:27/M SO  
77 (> 7) 721 Ryan Demarco 9-Geneva High School 13:22.5 4:27/M SO  
78 (> 7) 569 Jacob Wagner 2-Belvidere North 13:23.9 4:28/M SO  
79 67 1052 Lane Near 19-Rock Falls High School 13:26.9 4:29/M FR  
80 68 778 Calvin Czapko 31-Hinsdale South 13:31.1 4:30/M SO  
81 69 544 Juan Montoya 29-Belvidere High School 13:33.9 4:31/M FR  
82 70 890 Brayden Porter 13-LaSalle Peru 13:35.8 4:32/M FR  
83 71 550 Sebastian Zuniga 29-Belvidere High School 13:36.7 4:32/M FR  
84 (< 5) 1169 Ben Larkey 34-Sterling High School 13:40.9 4:33/M FR  
85 (> 7) 567 Cal Taylor 2-Belvidere North 13:42.1 4:34/M SO  
86 72 888 Het Patel 13-LaSalle Peru 13:42.9 4:34/M FR  
87 73 799 Josh Ririe 31-Hinsdale South 13:43.7 4:34/M SO  
88 74 785 Glen Hogan 31-Hinsdale South 13:43.9 4:34/M FR  
89 (> 7) 855 Jack Holder 32-Kaneland 13:45.5 4:35/M SO  
90 (> 7) 706 Nathan Yoder 30-Geneseo 13:45.7 4:35/M SO  
91 (< 5) 632 Christian Hamblen 6-Eastland 13:49.5 4:36/M FR  
92 75 1043 Lennon Allison 19-Rock Falls High School 13:49.7 4:36/M SO  
93 (> 7) 740 Ben Zimmerman 9-Geneva High School 13:51.6 4:37/M FR  
94 (> 7) 790 Gavin Lapointe 31-Hinsdale South 13:53.0 4:38/M FR  
95 (> 7) 792 Eric Lipiszko 31-Hinsdale South 13:53.7 4:38/M SO  
96 76 886 Ty Hrovat 13-LaSalle Peru 13:54.3 4:38/M FR  
97 (> 7) 737 Matthew Styrna 9-Geneva High School 13:56.1 4:39/M FR  
98 77 1187 Cole Heinisch 27-Sycamore High School 13:56.9 4:39/M SO  
99 (> 7) 678 Tanner Burgett 30-Geneseo 13:58.9 4:39/M FR  
100 (> 7) 556 Solomon Foley 2-Belvidere North 13:59.7 4:40/M FR  
O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
101 (< 5) 622 Bryce Lutz 5-East Moline United 14:03.5 4:41/M FR  
102 78 840 Ben Ward 11-Hononegah 14:07.0 4:42/M SO  
103 (> 7) 917 Luke Edmondson 33-Plainfield Central 14:11.0 4:44/M FR  
104 (> 7) 885 Matthew George 13-LaSalle Peru 14:16.2 4:45/M SO  
105 79 609 Roman Kozak 4-Dixon High School 14:20.2 4:47/M FR  
106 (> 7) 795 Anthony Nicosia 31-Hinsdale South 14:22.5 4:47/M FR  
107 80 819 Quinn Doud 11-Hononegah 14:30.1 4:50/M SO  
108 (> 7) 939 Frank Tribble 33-Plainfield Central 14:36.7 4:52/M FR  
109 (< 5) 615 Rashid Adam 5-East Moline United 14:39.1 4:53/M SO  
110 (> 7) 555 Michael Cole 2-Belvidere North 14:39.2 4:53/M FR  
111 (< 5) 1171 Kevin Lemus 34-Sterling High School 14:40.8 4:53/M FR  
112 (> 7) 803 Jacob Salvatori 31-Hinsdale South 14:47.6 4:56/M SO  
113 (> 7) 692 Hayes Murphy 30-Geneseo 14:55.7 4:58/M SO  
114 81 836 Dalton Peavey 11-Hononegah 14:58.3 4:59/M SO  
115 (> 7) 698 Ethan Saucedo 30-Geneseo 15:10.5 5:03/M SO  
116 (> 7) 701 Kyle State 30-Geneseo 15:11.8 5:04/M SO  
117 (> 7) 777 Philip Cyriac 31-Hinsdale South 15:18.5 5:06/M FR  
118 (> 7) 687 Jacob Jorgensen 30-Geneseo 15:30.1 5:10/M SO  
119 82 825 Joseph Kline 11-Hononegah 15:50.3 5:17/M FR  
120 (> 7) 557 Matt Gilbertson 2-Belvidere North 16:03.2 5:21/M FR  
121 (> 7) 702 Evan Veloz 30-Geneseo 16:04.1 5:21/M SO  
122 83 1041 Isacc Ochoa 18-Rochelle Township High School 16:11.8 5:24/M SO  
123 (> 7) 769 Elijah Banks 31-Hinsdale South 16:15.3 5:25/M SO  
124 84 548 Robert Thompson 29-Belvidere High School 16:18.4 5:26/M SO  
125 (< 5) 1010 Wyatt Workman 16-Princeton 16:34.1 5:31/M FR  
126 (> 7) 771 Shamarie Bell 31-Hinsdale South 16:46.4 5:35/M SO  
127 (< 5) 1008 Colin Kniss 16-Princeton 16:50.9 5:37/M FR  
128 (> 7) 884 Jacob Foster 13-LaSalle Peru 16:52.4 5:37/M FR  
129 (> 7) 940 Nathan Weyer 33-Plainfield Central 17:00.7 5:40/M FR  
130 (> 7) 847 David Brazee 32-Kaneland 17:12.0 5:44/M FR  
131 (> 7) 879 Garrett Woods 32-Kaneland 17:24.8 5:48/M SO  
132 (< 5) 618 Ethan Dobbels 5-East Moline United 17:36.7 5:52/M FR  
133 (< 5) 1070 Josh Gordon 22-Sandwich 17:39.3 5:53/M SO  
134 (> 7) 780 Jake Estrada 31-Hinsdale South 17:56.2 5:59/M FR  
135 (< 5) 616 Elijah Bohnstenger 5-East Moline United 18:20.8 6:07/M SO  
136 (> 7) 788 Kermen Kular 31-Hinsdale South 19:42.3 6:34/M FR