First to the Finish

September 13, 2014


Results By Race Management Systems, Inc.

Overall Finish List - Boys

Boys - 3A

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

4055

Jesse Reiser McHenry

14:20.5

4:47/M

 

2

2

3030

Ryan Clevenger Downers Grove North High School

14:32.4

4:51/M

 

3

3

2802

Kevin Salvano Buffalo Grove High School

14:44.2

4:55/M

 

4

4

4381

Connor Horn Neuqua Valley

14:45.4

4:55/M

 

5

5

3209

Brydon Groves-Scott Edwardsville

14:46.3

4:55/M

 

6

6

3558

Ben Casey Highland Park High School

14:47.8

4:56/M

 

7

7

3599

Chris Brenk Hinsdale Central High School

14:48.4

4:56/M

 

8

8

4481

Josh Rosenkranz New Trier High School

14:50.8

4:57/M

 

9

9

4493

Dhruvil Patel Niles North High School

14:51.1

4:57/M

 

10

10

4003

Brady Bobbitt Marmion Academy

14:52.0

4:57/M

 

11

11

3605

Matt McBrien Hinsdale Central High School

14:52.5

4:57/M

 

12

12

3601

Blake Evertsen Hinsdale Central High School

14:58.8

4:59/M

 

13

13

3469

Chris Buechner Glenbard West

15:02.2

5:01/M

 

14

14

5029

Daniel Santino Saint Ignatius College Prep

15:02.6

5:01/M

 

15

15

3945

Connor Madell Lyons Township

15:03.8

5:01/M

 

16

16

5039

Andrew Weber Saint Ignatius College Prep

15:04.9

5:01/M

 

17

17

3225

Wes Schoenthal Edwardsville

15:05.7

5:02/M

 

18

18

4476

Jack Litowitz New Trier High School

15:05.9

5:02/M

 

19

19

4042

Michael Hahndorf McHenry

15:06.1

5:02/M

 

20

20

5393

Connor McCue West Aurora

15:06.2

5:02/M

 

21

21

4265

GEOFFREY MCCULLOUGH Naperville Central

15:06.6

5:02/M

 

22

22

4461

Daniel Weiss Neuqua Valley

15:06.6

5:02/M

 

23

23

2700

Eduardo Martinez Berwyn/Cicero Morton

15:06.7

5:02/M

 

24

24

4691

Jack Sebok Plainfield North

15:07.1

5:02/M

 

25

25

3882

Tommy Kolacki Lincoln-Way Central

15:07.2

5:02/M

 

26

26

4462

Michael Widmann Neuqua Valley

15:07.3

5:02/M

 

27

27

3602

Josh Feldman Hinsdale Central High School

15:07.3

5:02/M

 

28

28

5014

Kallin Khan Saint Ignatius College Prep

15:09.1

5:03/M

 

29

29

3604

Nathan Hill Hinsdale Central High School

15:09.8

5:03/M

 

30

30

3508

Eric Neumann Glenbard West

15:11.0

5:04/M

 

31

31

3883

Ian Peterson Lincoln-Way Central

15:12.0

5:04/M

 

32

32

3560

Brett Davidson Highland Park High School

15:13.0

5:04/M

 

33

33

3473

Paul Christian Glenbard West

15:13.4

5:04/M

 

34

34

4242

SCOTT HICKS Naperville Central

15:13.5

5:04/M

 

35

35

3031

Alec Danner Downers Grove North High School

15:14.7

5:05/M

 

36

36

3953

Zach Szczesniak Lyons Township

15:14.8

5:05/M

 

37

37

3843

John Chomiak Lincoln Way North

15:15.6

5:05/M

 

38

38

3943

Alex Lima Lyons Township

15:15.7

5:05/M

 

39

39

4623

Ryan Fluke Oswego East High School

15:16.4

5:05/M

 

40

40

4131

Gabriel Ceballos Minooka

15:17.4

5:06/M

 

41

41

3603

Griffin Gartner Hinsdale Central High School

15:17.7

5:06/M

 

42

42

4011

Michael Ronzone Marmion Academy

15:18.3

5:06/M

 

43

43

2641

Ryan Wieties Batavia High School

15:18.5

5:06/M

 

44

44

4482

Austin Santacruz New Trier High School

15:18.6

5:06/M

 

45

45

3301

Nick Butler Fishers HS

15:18.7

5:06/M

 

46

46

5437

Keduse Worku Whitney Young H.S

15:20.0

5:07/M

 

47

47

4355

Dominic Dina Neuqua Valley

15:20.4

5:07/M

 

48

48

3930

Vince Arata Lyons Township

15:20.7

5:07/M

 

49

49

2731

Johnathon Cook Bolingbrook

15:21.2

5:07/M

 

50

50

3028

Zac Christensen Downers Grove North High School

15:21.3

5:07/M

 

51

51

2628

David Morrison Batavia High School

15:22.2

5:07/M

 

52

52

3092

Jack LaLonde Downers Grove South

15:23.0

5:08/M

 

53

53

5436

Sam Wischnewsky Whitney Young H.S

15:24.8

5:08/M

 

54

54

4409

Jake McEneaney Neuqua Valley

15:25.3

5:08/M

 

55

55

5431

Clayton Mendez Whitney Young H.S

15:25.4

5:08/M

 

56

56

4464

Patrick Wolak Neuqua Valley

15:25.7

5:08/M

 

57

57

4263

JOHN MANOS Naperville Central

15:27.1

5:09/M

 

58

58

3434

Mitchael Deamantopulo Geneva High School

15:27.5

5:09/M

 

59

59

5439

Jimmy Funteas, Jr. Willowbrook

15:28.6

5:09/M

 

60

60

5251

Kyle Riege United Township HS (East Moline)

15:28.9

5:09/M

 

61

61

5367

Jon Vollrath Waubonsie Valley High School

15:29.8

5:10/M

 

62

62

3306

Jake Kleist Fishers HS

15:31.3

5:10/M

 

63

63

5017

John Lennon Saint Ignatius College Prep

15:33.3

5:11/M

 

64

64

3957

Vince Zona Lyons Township

15:33.5

5:11/M

 

65

65

4382

Matthew Horsley Neuqua Valley

15:33.9

5:11/M

 

66

66

2797

Tom Cleary Buffalo Grove High School

15:34.5

5:11/M

 

67

(> 7)

4399

Austin Kinne Neuqua Valley

15:34.9

5:11/M

 

68

67

5421

Matt Hoffman Wheeling High School

15:35.7

5:12/M

 

69

68

4478

Nick Merrill New Trier High School

15:35.7

5:12/M

 

70

69

4004

Andrew Burroughs Marmion Academy

15:35.8

5:12/M

 

71

70

4486

Martin Barr Niles North High School

15:36.0

5:12/M

 

72

71

4480

Ted Oh New Trier High School

15:36.9

5:12/M

 

73

72

2804

Tripp Wallner Buffalo Grove High School

15:38.1

5:13/M

 

74

73

2805

Jake Wenzel Buffalo Grove High School

15:38.8

5:13/M

 

75

74

5423

Elliot Nabatov Wheeling High School

15:39.2

5:13/M

 

76

75

3941

Jake Langan Lyons Township

15:40.0

5:13/M

 

77

76

3034

Jack Diamond Downers Grove North High School

15:40.4

5:13/M

 

78

77

3292

Carl Klamm Evanston Township High School

15:40.7

5:13/M

 

79

78

3881

Zak Hutchinson Lincoln-Way Central

15:42.3

5:14/M

 

80

79

4490

Nebil Mohamed Niles North High School

15:42.7

5:14/M

 

81

80

2800

Jack Lenard Buffalo Grove High School

15:43.4

5:14/M

 

82

81

3696

Kyle Ross Jacobs High School

15:44.5

5:15/M

 

83

82

3308

Ashton Murray Fishers HS

15:45.3

5:15/M

 

84

83

3947

Keefe Mulligan Lyons Township

15:45.4

5:15/M

 

85

84

4473

Josh Greenberg New Trier High School

15:46.6

5:15/M

 

86

85

3607

Nick Tandle Hinsdale Central High School

15:46.7

5:15/M

 

87

86

3885

Jackson Waters Lincoln-Way Central

15:46.8

5:15/M

 

88

87

3314

Shinya Wai Fishers HS

15:47.4

5:16/M

 

89

88

4626

Turner Kelly Oswego East High School

15:47.6

5:16/M

 

90

89

4588

Luis Garcia Oak Lawn Community HS

15:47.9

5:16/M

 

91

90

2803

Evan Schmidt Buffalo Grove High School

15:48.2

5:16/M

 

92

91

5432

Evan Radomski Whitney Young H.S

15:49.2

5:16/M

 

93

92

4133

Soren Knudsen Minooka

15:49.7

5:16/M

 

94

93

4699

Tanner Thurman Plainfield North

15:49.8

5:16/M

 

95

94

5343

Justin Caton Waubonsie Valley High School

15:50.5

5:17/M

 

96

95

3856

Noah Healy Lincoln Way North

15:51.0

5:17/M

 

97

96

2599

Shea Bastian Batavia High School

15:51.4

5:17/M

 

98

97

4685

Ben Otstott Plainfield North

15:51.6

5:17/M

 

99

98

3491

Jake Jaskowiak Glenbard West

15:53.2

5:18/M

 

100

99

3062

Bruce Tamlin Downers Grove North High School

15:53.5

5:18/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

101

100

2634

Patrick Redmond Batavia High School

15:53.5

5:18/M

 

102

101

4226

THOMAS CHAVEZ Naperville Central

15:53.8

5:18/M

 

103

102

5008

Patrick Hogan Saint Ignatius College Prep

15:54.2

5:18/M

 

104

103

3305

J Horn Fishers HS

15:54.5

5:18/M

 

105

104

3828

Mati Szelazek Leyden High School

15:54.6

5:18/M

 

106

105

5420

Edwin Hernandez Wheeling High School

15:54.6

5:18/M

 

107

106

3371

Danny Peterson Fremd High School

15:55.1

5:18/M

 

108

107

2799

Eli Hinkle Buffalo Grove High School

15:55.2

5:18/M

 

109

108

4470

Josh Derrick New Trier High School

15:55.4

5:18/M

 

110

109

4297

JOSH TOBY Naperville Central

15:56.6

5:19/M

 

111

110

3668

Garrett Brenizer Jacobs High School

15:57.4

5:19/M

 

112

111

4586

Diego Arana Oak Lawn Community HS

15:57.9

5:19/M

 

113

112

4974

Tim Howley Rolling Meadows High School

15:58.1

5:19/M

 

114

113

5418

Cole Dammeier Wheeling High School

15:58.5

5:19/M

 

115

114

3884

Andrew Robbins Lincoln-Way Central

15:59.0

5:20/M

 

116

115

4049

Maki Mohr McHenry

15:59.5

5:20/M

 

117

116

3525

Kalen Yeager Glenbard West

15:59.7

5:20/M

 

118

117

3590

Jonathan Rosenfeld Highland Park High School

16:00.7

5:20/M

 

119

118

5346

Justin Colvin Waubonsie Valley High School

16:00.9

5:20/M

 

120

119

2699

Robert Loris Berwyn/Cicero Morton

16:01.2

5:20/M

 

121

120

4041

Jacob DeWitt McHenry

16:01.7

5:20/M

 

122

121

5424

Drew Schwartz Wheeling High School

16:02.0

5:21/M

 

123

(> 7)

2798

Mitchell Guittar Buffalo Grove High School

16:02.1

5:21/M

 

124

122

5339

Riley Blackmore Waubonsie Valley High School

16:03.2

5:21/M

 

125

123

5092

Carter Stibgen St. Charles North High School

16:04.0

5:21/M

 

126

124

4301

KEVIN WANDKE Naperville Central

16:04.5

5:21/M

 

127

125

2939

Janczy James Conant

16:04.7

5:21/M

 

128

126

4697

James Suchy Plainfield North

16:05.1

5:22/M

 

129

127

3309

Josh Roth Fishers HS

16:05.3

5:22/M

 

130

128

3855

Mark Harris Lincoln Way North

16:05.6

5:22/M

 

131

129

5443

Marco Martinez Willowbrook

16:05.7

5:22/M

 

132

130

2754

Bjorn Shroda Bolingbrook

16:06.0

5:22/M

 

133

131

4629

Trevor Nold Oswego East High School

16:06.3

5:22/M

 

134

132

3377

Joseph Smaga Fremd High School

16:06.6

5:22/M

 

135

(> 7)

2801

Montana Nimerfroh Buffalo Grove High School

16:07.0

5:22/M

 

136

133

2930

Chris DiGioia Conant

16:07.2

5:22/M

 

137

134

3118

Alan Zhou Downers Grove South

16:07.6

5:22/M

 

138

135

4134

Miguel Lomeli Minooka

16:07.7

5:22/M

 

139

136

3476

Nate Crail Glenbard West

16:08.1

5:23/M

 

140

137

4148

Timothy Knobloch Moline High School

16:08.6

5:23/M

 

141

138

3315

Evan Wehmeyer Fishers HS

16:08.8

5:23/M

 

142

139

4628

Tanner McQuality Oswego East High School

16:09.2

5:23/M

 

143

140

4007

Andrew Lifka Marmion Academy

16:10.1

5:23/M

 

144

141

5018

Vince Lewis Saint Ignatius College Prep

16:10.6

5:23/M

 

145

142

2929

Dominic DeMore Conant

16:10.8

5:23/M

 

146

143

4272

NEIL MUELLER Naperville Central

16:11.0

5:24/M

 

147

(> 7)

4244

DECLAN JENSEN Naperville Central

16:12.1

5:24/M

 

148

144

5094

Chris Suda St. Charles North High School

16:12.2

5:24/M

 

149

145

5435

Ryan Wangman Whitney Young H.S

16:12.3

5:24/M

 

150

(> 7)

3302

Jimmy Cerone Fishers HS

16:12.5

5:24/M

 

151

146

4690

Tim Schrank Plainfield North

16:12.7

5:24/M

 

152

147

4058

Zach Weaver McHenry

16:12.8

5:24/M

 

153

148

3657

Austin Albrecht Jacobs High School

16:13.3

5:24/M

 

154

149

5519

Desmond Washington Zion Benton Twp. High School

16:13.4

5:24/M

 

155

150

5234

Isaac Boore United Township HS (East Moline)

16:13.5

5:24/M

 

156

151

3699

Cole Schwarz Jacobs High School

16:13.6

5:24/M

 

157

152

5362

Amrish Selvam Waubonsie Valley High School

16:14.0

5:25/M

 

158

153

3288

Esteban Escabar Evanston Township High School

16:15.2

5:25/M

 

159

(> 7)

3948

Max Olson Lyons Township

16:15.9

5:25/M

 

160

154

4978

Colin Piscitello Rolling Meadows High School

16:16.5

5:25/M

 

161

155

3024

Joe Carter Downers Grove North High School

16:16.8

5:25/M

 

162

156

3124

Todd Noreen Dundee-Crown High School

16:17.5

5:26/M

 

163

(> 7)

2796

Arturo Bautista Buffalo Grove High School

16:17.6

5:26/M

 

164

(> 7)

3935

Ben Gawthrop Lyons Township

16:18.0

5:26/M

 

165

157

4092

Brendan McGrath Metea Valley

16:18.6

5:26/M

 

166

(> 7)

3952

Vance Smith Lyons Township

16:18.6

5:26/M

 

167

158

4057

Daniel Tonyan McHenry

16:19.3

5:26/M

 

168

159

3119

Alex Clark Dundee-Crown High School

16:19.7

5:26/M

 

169

160

3353

Jack Buban Fremd High School

16:20.3

5:27/M

 

170

161

2953

Chris Serrano Conant

16:20.9

5:27/M

 

171

162

5378

David Castillo West Aurora

16:22.2

5:27/M

 

172

163

3290

Conrad Gordon Evanston Township High School

16:22.4

5:27/M

 

173

164

3579

Andrew Huddleston Highland Park High School

16:22.5

5:27/M

 

174

165

5005

Brett Haffner Saint Ignatius College Prep

16:22.6

5:27/M

 

175

166

3864

Nick Niendorf Lincoln Way North

16:23.0

5:28/M

 

176

167

5433

Charles Sandburg Whitney Young H.S

16:23.4

5:28/M

 

177

168

3825

Alan Prado Leyden High School

16:24.4

5:28/M

 

178

169

3106

Zach Scheffel Downers Grove South

16:24.8

5:28/M

 

179

170

3432

Brian Caskey Geneva High School

16:25.6

5:28/M

 

180

171

3125

Enrique Nueve Dundee-Crown High School

16:25.6

5:28/M

 

181

172

3488

Colin Griffin Glenbard West

16:25.9

5:28/M

 

182

173

4140

Ben Ubert Minooka

16:26.0

5:29/M

 

183

(> 7)

4258

LUKE LIU Naperville Central

16:26.5

5:29/M

 

184

174

5257

Justin Verlinden United Township HS (East Moline)

16:26.7

5:29/M

 

185

(> 7)

3511

Simon Peterson Glenbard West

16:26.8

5:29/M

 

186

175

2935

Jason Giuliano Conant

16:27.7

5:29/M

 

187

176

3129

Joshua Wizgird Dundee-Crown High School

16:27.8

5:29/M

 

188

177

3100

Stephen Pipilas Downers Grove South

16:27.9

5:29/M

 

189

178

4095

Ben Piotrowski Metea Valley

16:28.0

5:29/M

 

190

179

4666

Adam Bruyere Plainfield North

16:28.1

5:29/M

 

191

180

3873

Mike Trost Lincoln Way North

16:28.6

5:29/M

 

192

181

2604

Zachary Choffin Batavia High School

16:28.7

5:29/M

 

193

(> 7)

5028

Brian Santino Saint Ignatius College Prep

16:29.1

5:30/M

 

194

182

2701

Edgar Montero Berwyn/Cicero Morton

16:29.3

5:30/M

 

195

(> 7)

3311

Tristan Strobel Fishers HS

16:29.5

5:30/M

 

196

183

3438

Brian Kuehl Geneva High School

16:29.6

5:30/M

 

197

184

4971

John Gerardi Rolling Meadows High School

16:29.8

5:30/M

 

198

185

2618

Peter Keller Batavia High School

16:31.1

5:30/M

 

199

186

4620

Hank DeVries Oswego East High School

16:31.7

5:30/M

 

200

187

4487

Anthony Diaz Niles North High School

16:32.1

5:31/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

201

188

3435

Julian Desens Geneva High School

16:32.7

5:31/M

 

202

189

4090

Ben Casselman Metea Valley

16:33.2

5:31/M

 

203

190

3555

Nate Amster Highland Park High School

16:33.9

5:31/M

 

204

191

4621

Casey Dowdle Oswego East High School

16:34.2

5:31/M

 

205

192

4093

Ralph Papa Metea Valley

16:34.4

5:31/M

 

206

(> 7)

4992

Joseph Amoruso Saint Ignatius College Prep

16:34.6

5:31/M

 

207

193

4701

Walker Wells Plainfield North

16:34.7

5:31/M

 

208

194

5434

William Szkwarek Whitney Young H.S

16:35.5

5:32/M

 

209

195

5074

Brett Lee St. Charles North High School

16:35.7

5:32/M

 

210

196

2595

Sean Adams Batavia High School

16:35.8

5:32/M

 

211

197

3876

Ben Alvarado Lincoln-Way Central

16:36.0

5:32/M

 

212

198

4510

Atul Krishna Niles West High School

16:36.0

5:32/M

 

213

(> 7)

4255

CHRISTOPHER LEVINE Naperville Central

16:36.2

5:32/M

 

214

199

2752

Caleb Robertson Bolingbrook

16:36.4

5:32/M

 

215

200

3065

Bradley Wilcoxen Downers Grove North High School

16:36.6

5:32/M

 

216

201

5086

Joey Rangel St. Charles North High School

16:37.1

5:32/M

 

217

202

5509

Kenneth Caples Zion Benton Twp. High School

16:37.8

5:32/M

 

218

203

3701

Joseph Sipioski Jacobs High School

16:37.8

5:32/M

 

219

204

3582

Fitz Laurie Highland Park High School

16:38.2

5:33/M

 

220

(> 7)

3608

Matt Tobia Hinsdale Central High School

16:38.7

5:33/M

 

221

205

4013

Christian Surtz Marmion Academy

16:38.7

5:33/M

 

222

206

3866

Demetri Panici Lincoln Way North

16:39.1

5:33/M

 

223

(> 7)

3055

Drew Pyburn Downers Grove North High School

16:39.7

5:33/M

 

224

207

4091

Lucas Lusk Metea Valley

16:39.9

5:33/M

 

225

208

2548

Lance Gacek Andrew High School

16:40.0

5:33/M

 

226

209

4139

Justin Tutt Minooka

16:40.5

5:33/M

 

227

210

4138

Jack Sullivan Minooka

16:41.7

5:34/M

 

228

211

4515

Adrian Vargas Niles West High School

16:41.8

5:34/M

 

229

212

5425

Joe Swiech Wheeling High School

16:42.0

5:34/M

 

230

(> 7)

5038

Lyndon Vickrey Saint Ignatius College Prep

16:42.2

5:34/M

 

231

213

3898

Drew Ellwood Lockport Township High School

16:43.2

5:34/M

 

232

214

3664

Alec Bognar Jacobs High School

16:43.7

5:34/M

 

233

(> 7)

2631

Quinn OBrien Batavia High School

16:43.8

5:34/M

 

234

215

3213

Jack Lever Edwardsville

16:43.9

5:34/M

 

235

216

3433

Tyler Dau Geneva High School

16:44.3

5:35/M

 

236

217

2767

Zach Joaquin Bradley Bourbonnais Community HS

16:44.7

5:35/M

 

237

218

4500

Ross Schneider Niles North High School

16:44.8

5:35/M

 

238

219

3211

Hunter Hessler Edwardsville

16:45.0

5:35/M

 

239

220

3921

Nicholas Razo Lockport Township High School

16:45.5

5:35/M

 

240

221

4975

Joe Hume Rolling Meadows High School

16:45.9

5:35/M

 

241

222

5252

Nathan Scherschel United Township HS (East Moline)

16:45.9

5:35/M

 

242

223

5065

Tyler Cabrera St. Charles North High School

16:46.3

5:35/M

 

243

224

2703

Jorge Rodriguez Berwyn/Cicero Morton

16:46.4

5:35/M

 

244

(> 7)

3300

Zach Brown Fishers HS

16:46.6

5:35/M

 

245

225

4159

Conor Sapp Moline High School

16:47.0

5:36/M

 

246

226

3842

Ryan Belavich Lincoln Way North

16:47.6

5:36/M

 

247

227

4491

Tommy Montgomery Niles North High School

16:49.0

5:36/M

 

248

228

3208

Zach Gabel Edwardsville

16:49.7

5:36/M

 

249

(> 7)

4677

Hunter May Plainfield North

16:50.3

5:37/M

 

250

229

4002

Paul Bancroft Marmion Academy

16:50.7

5:37/M

 

251

230

3121

Logan Hayes Dundee-Crown High School

16:51.0

5:37/M

 

252

231

4911

Josh Hathorn Rock Island HS Boys

16:51.1

5:37/M

 

253

232

5262

Jacob Wright United Township HS (East Moline)

16:51.1

5:37/M

 

254

233

2499

Demetrio Cervantes Addison Trail

16:51.6

5:37/M

 

255

234

4489

Andrew Mareczko Niles North High School

16:52.4

5:37/M

 

256

235

3287

Spencer Eanes Evanston Township High School

16:52.8

5:37/M

 

257

236

3917

Cade Musich Lockport Township High School

16:53.1

5:38/M

 

258

237

4006

Dan Heineman Marmion Academy

16:53.4

5:38/M

 

259

238

4149

Andrew Levesque Moline High School

16:53.6

5:38/M

 

260

239

3563

Josh Drummond Highland Park High School

16:54.7

5:38/M

 

261

(> 7)

3588

Kevin Merkel Highland Park High School

16:55.9

5:38/M

 

262

240

4128

Michael Bozue Minooka

16:56.8

5:39/M

 

263

(> 7)

3871

James Sullivan Lincoln Way North

16:56.9

5:39/M

 

264

241

3285

David Burkhart Evanston Township High School

16:56.9

5:39/M

 

265

242

4632

Thomas White Oswego East High School

16:57.7

5:39/M

 

266

243

3094

Grant Lester Downers Grove South

16:57.8

5:39/M

 

267

244

5255

Sawyer Swearingen United Township HS (East Moline)

16:57.9

5:39/M

 

268

245

3663

Michael Blanding Jacobs High School

16:59.5

5:40/M

 

269

246

3894

Jonathan Crosse Lockport Township High School

16:59.6

5:40/M

 

270

247

3286

Paul Clarke Evanston Township High School

17:00.4

5:40/M

 

271

248

5400

Sergio Rios West Aurora

17:00.5

5:40/M

 

272

249

2696

Luis Escarcega Berwyn/Cicero Morton

17:00.5

5:40/M

 

273

(> 7)

2616

Michael Kammes Batavia High School

17:00.7

5:40/M

 

274

250

3284

Sam Bergman Evanston Township High School

17:01.6

5:40/M

 

275

251

3817

Juan Castraneda Leyden High School

17:02.0

5:41/M

 

276

(> 7)

4672

Daniel Gibson Plainfield North

17:02.6

5:41/M

 

277

252

4506

Scott Eric Niles West High School

17:02.6

5:41/M

 

278

253

3130

David Yonamine Dundee-Crown High School

17:03.2

5:41/M

 

279

(> 7)

4129

Henry Bugajski Minooka

17:03.5

5:41/M

 

280

(> 7)

4136

Brendan McGrath Minooka

17:03.9

5:41/M

 

281

(> 7)

4135

Matthew Mason Minooka

17:04.8

5:41/M

 

282

254

5100

Luke Zanis St. Charles North High School

17:04.8

5:41/M

 

283

255

4156

Bryce Poston Moline High School

17:05.3

5:42/M

 

284

(> 7)

3679

James Hennessy Jacobs High School

17:05.6

5:42/M

 

285

256

5063

Michael Boone St. Charles North High School

17:05.6

5:42/M

 

286

(> 7)

4668

John Conley Plainfield North

17:05.6

5:42/M

 

287

257

2937

Armaan Goyal Conant

17:05.8

5:42/M

 

288

(> 7)

5088

Bo Ruttens St. Charles North High School

17:06.0

5:42/M

 

289

(> 7)

2602

Michael Bock Batavia High School

17:06.2

5:42/M

 

290

258

4503

Marco Alanis Niles West High School

17:06.3

5:42/M

 

291

259

5379

Evan Castillo West Aurora

17:07.6

5:42/M

 

292

260

4094

Craig Philipp Metea Valley

17:08.6

5:43/M

 

293

(> 7)

3589

Joe Pinsky Highland Park High School

17:09.3

5:43/M

 

294

261

3224

Jacob Schoenthal Edwardsville

17:09.8

5:43/M

 

295

(> 7)

3584

Evan Lissoos Highland Park High School

17:10.1

5:43/M

 

296

262

2956

Rian Stanford Conant

17:10.6

5:43/M

 

297

263

3364

liyu Liu Fremd High School

17:11.5

5:44/M

 

298

264

3365

Alex Lytle Fremd High School

17:12.3

5:44/M

 

299

265

3895

Lucas Czerwonka Lockport Township High School

17:12.8

5:44/M

 

300

266

3068

Tim Arnold Downers Grove South

17:13.3

5:44/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

301

267

4513

Frankie Santa Niles West High School

17:14.0

5:45/M

 

302

268

4917

Honore Lapaka Rock Island HS Boys

17:14.5

5:45/M

 

303

(> 7)

3677

Matt Goldby Jacobs High School

17:14.5

5:45/M

 

304

269

2762

Brady Davis Bradley Bourbonnais Community HS

17:14.6

5:45/M

 

305

270

4508

Sam Iverson Niles West High School

17:14.9

5:45/M

 

306

(> 7)

3691

Austin Nguyen Jacobs High School

17:15.5

5:45/M

 

307

(> 7)

4622

Sean Fitzpatrick Oswego East High School

17:15.7

5:45/M

 

308

271

2505

Luis Eugenio Addison Trail

17:16.5

5:45/M

 

309

272

2757

Lenny Baumann Bradley Bourbonnais Community HS

17:16.6

5:45/M

 

310

273

3431

Brian Beck Geneva High School

17:16.8

5:45/M

 

311

274

4590

Steve Raybould Oak Lawn Community HS

17:16.9

5:45/M

 

312

275

3824

Joshua Pitts Leyden High School

17:17.4

5:46/M

 

313

(> 7)

4495

Conor Perrault Niles North High School

17:17.9

5:46/M

 

314

276

3077

Mike Fogarty Downers Grove South

17:18.0

5:46/M

 

315

277

2702

Omar Prado Berwyn/Cicero Morton

17:19.3

5:46/M

 

316

(> 7)

3467

Dan Buchnat Glenbard West

17:19.5

5:46/M

 

317

(> 7)

3870

Joe Shuetz Lincoln Way North

17:20.0

5:47/M

 

318

278

5401

Fernando Romero West Aurora

17:20.4

5:47/M

 

319

279

4926

Ian Washam Rock Island HS Boys

17:20.6

5:47/M

 

320

280

4505

Niko Dominguez Niles West High School

17:21.1

5:47/M

 

321

281

5442

Casey King Willowbrook

17:21.1

5:47/M

 

322

282

5404

Rordan Stanton West Aurora

17:21.2

5:47/M

 

323

(> 7)

5097

Tyler Tomich St. Charles North High School

17:23.2

5:48/M

 

324

(> 7)

4618

Matt Blanco Oswego East High School

17:24.5

5:48/M

 

325

283

3906

Zach Keefe Lockport Township High School

17:24.6

5:48/M

 

326

284

2697

Thomas Hernadez Berwyn/Cicero Morton

17:25.0

5:48/M

 

327

(> 7)

4008

Jimmy Milder Marmion Academy

17:25.6

5:48/M

 

328

285

3358

Nathaniel Jinkens Fremd High School

17:26.4

5:49/M

 

329

286

4914

Alex Klumb Rock Island HS Boys

17:27.8

5:49/M

 

330

(> 7)

4507

Mateen Hussani Niles West High School

17:27.9

5:49/M

 

331

287

2554

Scotty Zajac Andrew High School

17:27.9

5:49/M

 

332

288

4098

Charles Schafer Metea Valley

17:28.5

5:49/M

 

333

289

2549

Devyn Haseltine Andrew High School

17:28.9

5:49/M

 

334

290

5256

Jacob Varble United Township HS (East Moline)

17:29.0

5:50/M

 

335

291

4591

Dan Reyes Oak Lawn Community HS

17:29.0

5:50/M

 

336

292

2547

Tommy Doyle Andrew High School

17:29.1

5:50/M

 

337

293

4592

Eric Sciaky Oak Lawn Community HS

17:29.9

5:50/M

 

338

294

3216

Dalton Masterson Edwardsville

17:32.2

5:51/M

 

339

(> 7)

4488

Zachary Harris Niles North High School

17:32.5

5:51/M

 

340

295

3877

Ryan Barry Lincoln-Way Central

17:33.0

5:51/M

 

341

296

4143

Connor Dessert Moline High School

17:33.6

5:51/M

 

342

297

2727

Isaac Camacho Bolingbrook

17:33.9

5:51/M

 

343

(> 7)

3082

Adam Gray Downers Grove South

17:34.3

5:51/M

 

344

298

2723

Mark Bennett Bolingbrook

17:35.2

5:52/M

 

345

299

2545

Nick Bobber Andrew High School

17:35.2

5:52/M

 

346

300

4146

Aric Fowler Moline High School

17:35.4

5:52/M

 

347

(> 7)

5076

Steve Lewandowski St. Charles North High School

17:35.6

5:52/M

 

348

301

4593

Romello Williams Oak Lawn Community HS

17:36.7

5:52/M

 

349

302

3128

Danny Price Dundee-Crown High School

17:36.9

5:52/M

 

350

303

2738

Lyndal Johnson Bolingbrook

17:38.4

5:53/M

 

351

304

5398

Griffin Morrill West Aurora

17:38.4

5:53/M

 

352

(> 7)

4097

Raimon Roglans Metea Valley

17:39.0

5:53/M

 

353

(> 7)

4096

Derek Roberts Metea Valley

17:39.0

5:53/M

 

354

305

5508

Jaime Cantu Zion Benton Twp. High School

17:39.1

5:53/M

 

355

306

4982

Trevor West Rolling Meadows High School

17:40.3

5:53/M

 

356

307

5446

Chris Turek Willowbrook

17:41.1

5:54/M

 

357

(> 7)

3863

Will Newman Lincoln Way North

17:41.2

5:54/M

 

358

(> 7)

4089

Riley Carlson Metea Valley

17:42.9

5:54/M

 

359

308

5445

Chris Senese Willowbrook

17:43.6

5:54/M

 

360

(> 7)

3223

Luke Raffaelle Edwardsville

17:44.4

5:55/M

 

361

(> 7)

4010

Powell Munro Marmion Academy

17:45.0

5:55/M

 

362

309

3891

Matthew Boyd Lockport Township High School

17:45.1

5:55/M

 

363

310

4154

Jake Nord Moline High School

17:46.2

5:55/M

 

364

311

5441

Adrian Gonzales Willowbrook

17:48.6

5:56/M

 

365

312

5515

Joseph Norrish Zion Benton Twp. High School

17:49.3

5:56/M

 

366

(> 7)

4151

Tanner McAnally Moline High School

17:49.8

5:56/M

 

367

313

5440

Jack Garner Willowbrook

17:50.5

5:57/M

 

368

(> 7)

5447

Andrew Wohnrade Willowbrook

17:50.5

5:57/M

 

369

(> 7)

2698

Bryan Huerta Berwyn/Cicero Morton

17:51.6

5:57/M

 

370

(> 7)

2695

Armando Arreola Berwyn/Cicero Morton

17:52.2

5:57/M

 

371

(> 7)

5444

Kevin Rezek Willowbrook

17:52.3

5:57/M

 

372

314

4909

Cameron Green Rock Island HS Boys

17:52.6

5:57/M

 

373

(> 7)

3907

Liam Kennedy Lockport Township High School

17:53.0

5:58/M

 

374

(> 7)

3104

Steven Rotunno Downers Grove South

17:53.9

5:58/M

 

375

315

5518

Sergio Vargas Zion Benton Twp. High School

17:55.3

5:58/M

 

376

316

3378

Gianfranco Torres Fremd High School

17:56.3

5:59/M

 

377

(> 7)

3928

Joe Szmankski Lockport Township High School

17:57.5

5:59/M

 

378

317

2739

Nathan Junkroski Bolingbrook

17:57.9

5:59/M

 

379

(> 7)

3916

Nathan Murray Lockport Township High School

17:58.5

5:59/M

 

380

(> 7)

2724

Joshua Beyler Bolingbrook

17:59.1

6:00/M

 

381

318

2770

David Martin Bradley Bourbonnais Community HS

17:59.3

6:00/M

 

382

(> 7)

3199

Nick Aramowicz Edwardsville

18:01.0

6:00/M

 

383

319

5511

John Cruz Zion Benton Twp. High School

18:02.2

6:01/M

 

384

320

4922

Terrell Robinson Rock Island HS Boys

18:04.4

6:01/M

 

385

(> 7)

3120

Max Grzelak Dundee-Crown High School

18:05.2

6:02/M

 

386

321

2500

Julio Cervantes Addison Trail

18:06.5

6:02/M

 

387

322

5514

Collin Luell Zion Benton Twp. High School

18:08.0

6:03/M

 

388

(> 7)

2694

Colin Anderson Berwyn/Cicero Morton

18:08.0

6:03/M

 

389

(> 7)

5512

Delown Hall Zion Benton Twp. High School

18:08.5

6:03/M

 

390

323

2544

Ryan Ballard Andrew High School

18:11.5

6:04/M

 

391

(> 7)

5407

Jason Zak West Aurora

18:14.2

6:05/M

 

392

324

4587

Brian Baldwin Oak Lawn Community HS

18:16.0

6:05/M

 

393

(> 7)

4516

Sebastian Villegas Niles West High School

18:16.5

6:05/M

 

394

(> 7)

4009

Matt Milder Marmion Academy

18:19.5

6:06/M

 

395

(> 7)

4589

Pat Gudanowski Oak Lawn Community HS

18:19.8

6:06/M

 

396

325

3818

Ivan Chaidez Leyden High School

18:24.0

6:08/M

 

397

(> 7)

4512

Emanuel Rivera Niles West High School

18:25.9

6:08/M

 

398

(> 7)

3207

Tyler Farrar Edwardsville

18:27.4

6:09/M

 

399

(> 7)

4625

Kevin Hildner Oswego East High School

18:28.6

6:09/M

 

400

326

2498

Danny Bueno Addison Trail

18:29.0

6:10/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

401

327

4913

Pearson Kerchner Rock Island HS Boys

18:29.4

6:10/M

 

402

328

2769

Jacob LaMore Bradley Bourbonnais Community HS

18:29.5

6:10/M

 

403

329

2772

Steven McDaniels Bradley Bourbonnais Community HS

18:31.8

6:10/M

 

404

(> 7)

3122

Leo Kessler Dundee-Crown High School

18:34.6

6:11/M

 

405

330

2497

Noah Boucekkine Addison Trail

18:36.8

6:12/M

 

406

331

4977

Jose Padilla Rolling Meadows High School

18:38.0

6:13/M

 

407

(> 7)

4899

Sean Anderson Rock Island HS Boys

18:39.3

6:13/M

 

408

332

3820

David Morales Leyden High School

18:40.8

6:13/M

 

409

(> 7)

2746

Francisco Meija Bolingbrook

18:42.8

6:14/M

 

410

(> 7)

2728

Brandon Carlson Bolingbrook

18:43.8

6:14/M

 

411

333

4048

Jack Miller McHenry

18:45.0

6:15/M

 

412

334

2546

Connor Burns Andrew High School

18:45.4

6:15/M

 

413

335

2766

Lucas Hassett Bradley Bourbonnais Community HS

18:47.6

6:16/M

 

414

(> 7)

2777

Michael Stoll Bradley Bourbonnais Community HS

18:49.7

6:16/M

 

415

336

4969

Liam Fruzyna Rolling Meadows High School

18:49.9

6:16/M

 

416

(> 7)

2773

Kyle McGinley Bradley Bourbonnais Community HS

18:51.0

6:17/M

 

417

(> 7)

4585

Chris Aherne Oak Lawn Community HS

18:54.6

6:18/M

 

418

(> 7)

5510

Roderick Clark Zion Benton Twp. High School

18:54.9

6:18/M

 

419

337

5426

David Vergel Wheeling High School

19:05.7

6:22/M

 

420

(> 7)

5517

Warren Strickland Zion Benton Twp. High School

19:06.2

6:22/M

 

421

(> 7)

2553

Jack Ryan Andrew High School

19:07.3

6:22/M

 

422

338

3816

Kris Carredano Leyden High School

19:17.5

6:26/M

 

423

339

2507

Jonathon Loi Addison Trail

19:18.6

6:26/M

 

424

(> 7)

2761

Zack Bruder Bradley Bourbonnais Community HS

19:20.5

6:27/M

 

425

340

3439

Jake Tracey Geneva High School

19:27.9

6:29/M

 

426

(> 7)

3827

Jorge Sanchez Leyden High School

19:36.7

6:32/M

 

427

341

2508

Raymond Loi Addison Trail

19:42.1

6:34/M

 

428

(> 7)

4924

Adam Stire Rock Island HS Boys

19:44.8

6:35/M

 

429

(> 7)

5438

Cristian Batiz Willowbrook

19:53.4

6:38/M

 

430

(> 7)

3814

Anthony Avalos Leyden High School

20:18.2

6:46/M