WSSC Conference (Hinsdale)

October 14, 2017


Results @ www.raceresultsplus.com River City Race Management

Overall Finish List - Boys

Boys Open - Boys

Boys

O'All Place Adj Place Bib No Name Team Time Pace Year  
1 1 1897 Trevor Murphy Downers Grove North 16:01.0 5:20/M JR  
2 2 1317 Kalen Yeager Glenbard West 16:13.8 5:24/M SR  
3 3 1375 Piyush Mekla Hinsdale Central 16:15.5 5:25/M FR  
4 4 1495 Sawyer Madell Lyons Township 16:16.6 5:25/M FR  
5 5 1744 Mark Morgan York Community HS 16:21.7 5:27/M SR  
6 6 1693 Joe Evely York Community HS 16:23.3 5:28/M SR  
7 7 1862 Michael Conkright Downers Grove North 16:25.5 5:28/M JR  
8 8 1737 Jack Manning York Community HS 16:28.7 5:29/M JR  
9 9 1886 John Langan Downers Grove North 16:29.5 5:30/M SR  
10 10 1426 Ryan Bonfiglio Lyons Township 16:30.5 5:30/M JR  
11 11 1446 Drew Dilcher Lyons Township 16:35.9 5:32/M JR  
12 12 1545 Jocqael Thorpe Lyons Township 16:40.2 5:33/M FR  
13 13 1312 Sam Travers Glenbard West 16:41.1 5:34/M SR  
14 14 1657 Max Albers York Community HS 16:41.5 5:34/M SR  
15 15 1682 Pierre Cuyeu York Community HS 16:42.3 5:34/M JR  
16 16 1802 Will Yasdick York Community HS 16:42.3 5:34/M SO  
17 17 1546 Quinn Tischler Lyons Township 16:43.4 5:34/M SO  
18 18 1402 Fletcher Spillers Hinsdale Central 16:44.1 5:35/M JR  
19 19 1472 Andrew Hogan Lyons Township 16:45.7 5:35/M SR  
20 20 1745 Michael Moriarity York Community HS 16:48.3 5:36/M SO  
21 21 1881 Max Krause Downers Grove North 16:50.0 5:37/M SR  
22 22 1340 Bradley Davis Hinsdale Central 16:55.3 5:38/M JR  
23 23 1894 Tyler Mertes Downers Grove North 16:57.4 5:39/M SR  
24 24 1279 Bennett Fate Glenbard West 16:57.7 5:39/M JR  
25 25 1396 Anshul Sankaran Hinsdale Central 16:59.9 5:40/M JR  
26 26 1392 Will Ricker Hinsdale Central 17:00.2 5:40/M JR  
27 27 1306 Kyle Rogus Glenbard West 17:03.8 5:41/M SR  
28 28 1514 Cade Nelson Lyons Township 17:06.4 5:42/M FR  
29 (> 7) 1669 Johnny Brennan York Community HS 17:09.7 5:43/M SO  
30 29 1287 Jake Kaslewicz Glenbard West 17:10.7 5:43/M JR  
31 30 1303 Auggie Ratkovich Glenbard West 17:10.9 5:43/M SR  
32 31 1351 Joe Glasby Hinsdale Central 17:15.7 5:45/M SR  
33 32 1561 Jack Blatchford Oak Park and River Forest High School 17:19.2 5:46/M SO  
34 33 1567 Lucas Carrillo Oak Park and River Forest High School 17:21.7 5:47/M SR  
35 34 1634 Buzz Smith Oak Park and River Forest High School 17:23.5 5:48/M SR  
36 (> 7) 1421 Luke Armstrong Lyons Township 17:31.1 5:50/M SO  
37 35 1555 Alfonso Acevedo Oak Park and River Forest High School 17:34.1 5:51/M SO  
38 36 1282 William Hohe Glenbard West 17:39.7 5:53/M FR  
39 37 1405 Nate Sutton Hinsdale Central 17:45.0 5:55/M JR  
40 38 1628 Marcello Robbins Oak Park and River Forest High School 17:58.2 5:59/M JR  
41 39 1606 Gabe Manes Oak Park and River Forest High School 18:07.8 6:02/M JR  
42 40 1563 Ben Brandt Oak Park and River Forest High School 18:13.3 6:04/M FR  
43 (> 7) 1587 Oliver Green Oak Park and River Forest High School 18:33.1 6:11/M SO  
44 (> 7) 1332 Charlie Carter Hinsdale Central 18:59.3 6:20/M JR  
45 (< 5) 1648 Kenneth Calderone Proviso West 19:23.7 6:28/M SO